DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
Antalya
15°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AKM Çocuk Sanat Merkezinde Bu Hafta ( 14 -20 Ağustos )

AKM Çocuk Sanat Merkezinde Bu Hafta ( 14 -20 Ağustos )

ABONE OL
Ağustos 9, 2023 15:32
AKM Çocuk Sanat Merkezinde Bu Hafta ( 14 -20 Ağustos )
0

BEĞENDİM

ABONE OL

RİTİM ATÖLYESİ // 16-17-18-19 AĞUSTOS //AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 13.00
AKM Çocuk Sanat Merkezinde gerçekleşen ‘Ritim Atölyesi’, çocuklara hem eğlenceli hem de öğretici bir deneyim sunuyor. Eğitmen Eda Kocatürk yönetiminde düzenlenen atölyede çocuklar, kendilerine dağıtılan vurmalı çalgılarla önce ritim kalıplarını öğreniyor, sonrasında toplu olarak oluşturdukları ritim grupları ile çalınan müziğe eşlik ediyor. Atölye, çocukların içlerindeki müzisyeni ortaya çıkarmaları için güzel bir fırsat yaratıyor. 

EBEVEYN-ÇOCUK MÜZİKLE TANIŞIYORUM // 16-17-18-19 AĞUSTOS // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 16.00, 17.00
Atatürk Kültür Merkezi, 2-4 yaş aralığındaki minik ziyaretçilerinin gelişimine katkı sağlamak adına ‘Ebeveyn-Çocuk Müzikle Tanışıyorum Atölyesi’ düzenliyor. Minikler, ebeveynleriyle katıldıkları bu atölyede vurmalı çalgıları kullanarak, renklerle, çeşitli görsellerle oyunlar oynuyor ve müziğe eşlik ediyor. Bu atölyede çocukların tempo algıları ve psikomotor becerileri gelişirken, birlikte hareket etme duyguları da artıyor.

ERKEN MÜZİK ATÖLYESİ // 16-17-18 AĞUSTOS // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 14.00
Çocukları erken yaşta müzikle tanıştıran atölye, davuldan metalofona, ritim çubuklarından üçgen zillere pek çok çalgıyı küçük sanatçıların hayatına sokuyor. Çocuklar bu sayede hem ritim duygularını geliştiriyor hem de bir orkestranın parçası olma, el-göz-beyin koordinasyonunu geliştirme ve konsantrasyonu artırma gibi kazanımlar elde ediyor. AKM Çocuk Sanat Merkezinde eğitmen Eda Kocatürk’ün yönetiminde gerçekleşen atölyede müzikle tanışan çocuklar, oyun ve müzik aracılığıyla keyiflerine keyif katıyor.

LEGO EDUCATION İLE YARATICI ELLER İŞ BAŞINDA // 19 AĞUSTOS // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 16.00
AKM Çocuk Sanat Merkezindeki ‘Lego Education ile Yaratıcı Eller İş Başında Atölyesi’, hem çocukların tüm bedenlerini hareket ettirmelerini sağlıyor hem de soyut düşünme, benzerlik kurma, sıralama, ince motor becerileri, ifade gücü, mantıksal düşünme, el-göz koordinasyonu gibi becerilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Atölye, çocukların hayal güçlerini heyecanla ve sevinçle beraber kullanıp yeni keşifler yapmalarına destek sağlıyor.

PİYANO KAŞİFLERİ // 19 AĞUSTOS // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 16.00

Yaz sezonu boyunca minik ziyaretçilerini yepyeni deneyimlerle ağırlayan Atatürk Kültür Merkezinde, 19 Ağustos Cumartesi günü Piyano Kaşifleri atölyesi düzenleniyor. 4 -6 yaş aralığındaki çocuklara özel düzenlenen atölyede minikler, müzikal yeteneklerini keşfetme, yaratıcılıklarını geliştirme ve piyanoyu deneme fırsatı bulacaklar. 

ÇOCUKLAR İÇİN DRAMA ATÖLYESİ // 20 AĞUSTOS // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 15.00
AKM Çocuk Sanat Merkezindeki ‘Çocuklar için Drama Atölyesi’, 7–11 yaş arasındaki çocukların hayal güçlerini sahneye yansıtıyor. Çocuklar atölyede rol yapmayı ve doğaçlamayı öğreniyor, bir olaydan yola çıkıp farklı maceralara atılıyor. Atölye, çocukların yaratıcılıklarının gelişmesine katkıda bulunurken, sosyal beceri, iletişim ve özgüven gibi konularda da sanat yoluyla güçlenmelerini sağlıyor.

ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DRAMA ATÖLYESİ // 20 AĞUSTOS // AKM ÇOCUK SANAT MERKEZİ // 16.00
Atatürk Kültür Merkezi, 4 -6 yaş aralığındaki çocuklar için ‘Yaratıcı Drama Atölyesi’ düzenliyor. Çocuklar bu atölyede hayal kuruyor, rol yapıyor, topluluk içinde kendini güvenle ifade etmeyi deneyimliyor. Atölye, çocukların iletişim ve dil becerilerinin gelişmesine katkıda bulunurken, konsantrasyon, iş birliği, aktif görev alma gibi konularda da güçlenmelerine yardımcı oluyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.