Sele kapılan 4 kişi ekiplerce kurtardı

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde sağanak sonrası sel meydana geldi. Sele kapılan 4 kişi ekiplerin yardımı ile kurtarıldı. Hastaneye kaldırılan kişilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

İlçeye bağlı kırsal Paşapınar Mahallesi’nde etkili olan sağanaktan dolayı sel meydana geldi. Sel sebebiyle bazı araçlar sürüklendi, kullanılmayan bir evin bir kısmı zarar gördü ve mahallenin içinden geçen dere taştı. Hastaneye kaldırılan 4 kişinin sıhhat durumu iyi

Sele kapılan 4 kişi ise mahalle sakinleri ve ekiplerin yardımıyla kurtarıldı.Yaşamı tehlikeleri olmayan vatandaşlar, ekipler tarafınca hastaneye kaldırıldı. İhbar üstüne bölgeye çok sayıda jandarma, itfaiye, AFAD ekipleri ve iş makineleri sevk edildi

Kapanan yollar kepçe yardımıyla açıldı

Kapanan yollar kepçe yardımıyla açılırken Orhangazi Kaymakamı Süleyman Özçakıcı da olay yerine gelerek araştırmalarda bulundu. Özçakıcı, yapmış olduğu açıklamada, hasar tespit çalışmalarına başlatıldığını belirterek, “Yağışların devam etmesi ihtimaline karşı tüm ekiplerimizle beraber lüzumlu tedbirleri alıyoruz. Sele kapılan yurttaşlarımız kurtarılarak sağlık kuruluşlarına sevk edildi” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bursa’da sele kapılan 4 kişiyi ekipler kurtardı Sele kapılan 4 kişi ekiplerce kurtardı için yorumda bulun

    Sele kapılan 4 kişi ekiplerce kurtardı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sele kapılan 4 kişi ekiplerce kurtardı için ilk yorumu yapabilirsin.