Emekli ikramiyesini dolandırıcılara kaptırdı

Musa Güzel emekli ikramiyesinin 200 bin lirasını, kendisini banka görevlisi olarak tanıtıp daha ilkin çektiği kredinin dosya harcamalarını geri ödeyeceklerini söyleyen telefon dolandırıcılarına kaptırdı.

25 yıl işçi olarak çalışan Musa Güzel, sağlık sebebiyle erken emekli olup, ev yapma hayaliyle memleketi Gümüşhane’ye döndü. Güzel’i telefonla arayıp, kendisini bankacı olarak tanıtan şahıs, kredi kartı aidatıyla daha ilkin kullandığı kredilerin dosya harcamalarını geriye ödeyeceklerini söylemiş oldu.

Güzel, telefondaki kişiye kimlik bilgilerini verip, istenilen bazı numaraları da tuşladı. Bu şekilde kimlik bilgilerini ele geçirip, telefonunu yönlendiren şüpheliler, Güzel’in hesabındaki 300 bin liranın 200 bin lirasını bir bankaya havale edip dolandırdı.

Telefonu kapattıktan sonrasında şüphelenip, hesabının bulunmuş olduğu bankayı arayan Güzel, dolandırıldığını anlamış oldu.

‘Birikimim gitti”

Yaşadıklarını özetleyen Güzel, ”Bir bayan, bankanın genel müdürlüğünden beni aradığını söylemiş oldu. Ben de numaranın sonu banka numarası olduğundan inandım. Bana, daha ilkin kredi aldığımı söylemiş oldu ve ben de doğruladım. Kimlik bilgilerimi verdim. Şimdi ‘biz sizin kartınızdaki puanları size iade edeceğiz, gelen mesajı onaylayın’ dedi. Ben de onayladım. Onay sonrası bana ‘yarına kadar web bankacılığına girme’ diyince, ‘eyvah dolandırıldım’ dedim. Tüm hayallerim suya düştü. Oldukça mağdurum. 25 senelik birikimim 1 saatte gitti” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Emekli ikramiyesini dolandırıcılara kaptırdı Emekli ikramiyesini dolandırıcılara kaptırdı için yorumda bulun

    Emekli ikramiyesini dolandırıcılara kaptırdı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Emekli ikramiyesini dolandırıcılara kaptırdı için ilk yorumu yapabilirsin.