İsviçre hükümeti doğal gaz tüketimini yüzde 15 azaltmayı planlıyor

İsviçre hükümeti, enerji krizinin olası olumsuz etkilerini önlemek için kış mevsiminde doğal gaz tüketimini yüzde 15 azaltma hedefi koydu.

Hükümetten meydana getirilen açıklamaya nazaran, Ekim 2022 ile Mart 2023 içinde ülke genelinde doğal gaz talep ve tüketiminin azalması için gönüllülük esaslı tutum kampanyası başlatıldı. Bu kapsamda seneye kış sürecinin bitişine kadar doğal gaz kullanımından yüzde 15 tasarruf edilmesi hedefleniyor.

Kalorifer ve kombi benzer biçimde ısıtıcılardaki ısı ayarını bir aşama düşürmenin yüzde 5 ila 6 oranında tutum sağlayabileceği, apartman ve iş hanlarındaki çift yakıt sisteminin isteğe bağlı olarak naturel gazdan sıvı yakıta dönüştürülmesi durumunda ise bu oranın yüzde 20’ye yükselebileceği vurgulandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. İsviçre hükümeti kışın doğal gaz tüketimini yüzde 15 azaltmayı hedefliyor İsviçre hükümeti doğal gaz tüketimini yüzde 15 azaltmayı planlıyor için yorumda bulun

    İsviçre hükümeti doğal gaz tüketimini yüzde 15 azaltmayı planlıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İsviçre hükümeti doğal gaz tüketimini yüzde 15 azaltmayı planlıyor için ilk yorumu yapabilirsin.