Kapıkule’yi su bastı

Edirne’de, sağanak nedeniyle Kapıkule Gümrük Sahası’nı su bastı. Ekiplerin su tahliye çalışmaları sürüyor. Yurt dışına çıkışlar yoğun su birikintisi nedeniyle gerçekleştirilemiyor.

Edirne’de etkili olan sağanak sebebiyle Kapıkule Gümrük Sahası’nda bazı noktalarda su birikintileri oluştu.

Şiddetli yağış sebebiyle sınır kapısından geliş ve gidişlerde aksama yaşanıyor.

Polis ve jandarma ekipleri, sınır kapısından geçişleri kontrollü sağlıyor.

Bazı araçların su birikintilerinden güçlükle geçtiği gözlendi.

“Büyük oranda araçların tahliyesi sağlanmış durumda”

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar bölgede incelemede bulundu.

AFAD, İl Özel İdaresi ve itfaiye ekipleri de suyun tahliyesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Kırbıyık, kentte beklenenden kuvvetli yağışla karşılaştıklarını söyledi. Bölgenin altyapısında problem olduğunu gördüklerini belirten Kırbıyık, şu bilgileri verdi:

“Yeterince cevap vermedi ihtiyaca. Bir su baskınıyla karşı karşıya kaldık. Haber aldığımız ilk andan itibaren ilgili kuruluşlarımız AFAD olsun, itfaiyemiz olsun yine Devlet Su İşleri ekipleri, İl Özel İdaresi ekipleri ile müdahale etmeye çalışıyoruz. İlk önceliğimiz içerideki tahliyeyi sağlayabilmek, araçların tahliyesini sağlayabilmek. Büyük oranda araçların tahliyesi sağlanmış durumda. İçeride kısmen 15-20 araç kaldı. Arkadaşlarımız onları da hızlıca tahliye edecek. Sonrasında çok hızlı bir şekilde suyun deşarjı ile ilgili çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yarından itibaren de bu altyapının nasıl kuvvetlenebileceğine dair ilgili kuruluşlarımızla toplantı yapacağız. Geçmiş olsun diyoruz. Hakikatten riskli bir durum atlatıldı.”

Yurt dışına çıkışlar gerçekleştirilemiyor

Yurt dışına çıkış yapılan sahada su birikintisi nedeniyle mahsur kalan 25 civarında aracın çekiciyle çıkarılmasına başlandı.

AFAD ve Edirne itfaiyesi sahada su tahliyesi çalışmalarına devam ediyor.

Kapıkule’den Türkiye giriş trafiği normale dönerken, yurt dışına çıkışlar yoğun su birikintisi nedeniyle gerçekleştirilemiyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Kapıkule'yi su bastı Kapıkule’yi su bastı için yorumda bulun

    Kapıkule’yi su bastı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kapıkule’yi su bastı için ilk yorumu yapabilirsin.