Kerkük’te 6 DEAŞ mensubu yakalandı

Irak’ın Kerkük kentinin güneyinde Irak güvenlik güçleri tarafınca başlatılan operasyonda, daha önce fazlaca sayıda kanlı eyleme katılan 6 DEAŞ mensubunun yakalandığı açıklandı.​​​​​​​

Irak’ta daha önce kanlı saldırılar gerçekleştiren 6 DEAŞ mensubu yakalandı. Irak Milli Güvenlik Kurulu Kerkük Bürosu tarafınca yayımlanan açıklamada, elde edilmiş istihbarat bilgilerine göre uzun süredir güvenlik güçlerinin arananlar sıralamasında olan teröristlerin Kerkük ile Bağdat arasındaki bölgede varlık gösterdiklerinin tespit edilmiş olduğu bilgisi verildi.

Mahkemeye sevk edildiler

Bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmış olduğu kaydedilen açıklamada, daha ilkin güvenlik güçlerine yönelik oldukça kanlı eylemler gerçekleştiren 6 DEAŞ mensubunun yakalandığı ifade edildi. Açıklamada, yakalananların, meydana getirilen ilk sorgunun arkasından mahkemeye sevk edildikleri aktarıldı.

Terör örgütü DEAŞ, 2014’te Irak’ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını eline geçirmiş, söz mevzusu bölgeler seneler içinde örgütten geri alınmıştı.

Terör örgütü DEAŞ Irak’ta yüksek gerilim hattına hücum etti

Eski Başbakan Haydar el-İbadi, 9 Aralık 2017’de DEAŞ’a karşı zafer kazanıldığını duyurmuştu. Buna karşın DEAŞ’ın söz mevzusu vilayetlerin kırsal bölgelerinde saldırıları sürüyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Kerkük’te 6 DEAŞ mensubu yakalandı için yorumda bulun

    Kerkük’te 6 DEAŞ mensubu yakalandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kerkük’te 6 DEAŞ mensubu yakalandı için ilk yorumu yapabilirsin.