Libya’da kalıcı barış çağrısı

Dışişleri Bakanlığı, Libya’da sivillerin ölümüne neden olan çatışmalara ilişkin “Tarafları, itidal ve sağduyuya davet ediyor, çatışmaları derhal durdurmaya çağırıyoruz” açıklamasını yaptı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Libya’da devam eden ve sivillerin de ölümüne yol açan çatışmaların büyük bir endişeyle takip edildiği açıklandı.

Sahada büyük çabalarla tesis edilen sükunetin korunmasının, Libya’nın güvenliği, istikrarı ve geleceği bakımından eleştiri ehemmiyet taşıdığının belirtildiği açıklamada, “Tarafları, bunun idrakiyle hareket etmeye, itidal ve sağduyuya çağrı ediyor; çatışmaları derhal durdurmaya çağırıyoruz” denildi.

Bölgedeki sertlik artışının, Libya halkının kalıcı sulh ve istikrara kavuşma azmini ve başta seçimlerin düzenlenmesi olmak suretiyle siyasal sürecin ilerletilmesi vizyonunu da riske attığı vurgulandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Dışişleri'nden Libya'da kalıcı barış çağrısı Libya’da kalıcı barış çağrısı için yorumda bulun

    Libya’da kalıcı barış çağrısı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Libya’da kalıcı barış çağrısı için ilk yorumu yapabilirsin.