Lübnan’da cezaevlerinde ilaç ve beslenme problemi başladı

Lübnan İçişleri Bakanı Bessam Mevlevi, ülkedeki cezaevlerinin kapasitelerini çoktan aştığını, beslenme ve ilaç problemi başladığını aktardı.

Mevlevi, başkent Beyrut’ta düzenlemiş olduğu basın toplantısında, ülkede bir süredir gündem olan cezaevlerinin durumuna ilişkin bilgi verdi.

Ülkedeki cezaevi sorunları içinde tutukluların mahkemeye çıkarılamamalarının da mühim bir yer tuttuğunu kaydeden Mevlevi, “Hakimlere, cezaevlerindeki yoğunluktan kaynaklı sorunların çözümüne katkı sunmaları için yargılamaları hızlandırmaları çağrısında bulunuyorum. Ek olarak bu koşullar ışığında genel affın da ciddi bir halde değerlendirilmesi gerekiyor” dedi.

Mevlevi, kalabalığın yanı sıra cezaevlerinde ciddi şekilde beslenme ve ilaç tedariki sıkıntısı da yaşandığını kaydetti.

Açık kaynaklara bakılırsa Lübnan’da kapasitesi maksimum 3 bin 500 olan 25 cezaevi bulunuyor. Sadece ülkede son dönemde artan güvenlik ve toplumsal vakalar sebebiyle cezaevlerindeki şahıs sayısının bunun 3 katı fazlasına 10 bine ulaşmış olduğu ifade ediliyor. Ekonomik krizle boğuşan Lübnan’da son olarak hakimler de düşük maaş ve fena yaşam koşulları sebebiyle müddetsiz greve gittiklerini duyurmuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Lübnan'da kapasitesi dolan cezaevlerinde ilaç ve beslenme sorunu başladı Lübnan’da cezaevlerinde ilaç ve beslenme problemi başladı için yorumda bulun

    Lübnan’da cezaevlerinde ilaç ve beslenme problemi başladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Lübnan’da cezaevlerinde ilaç ve beslenme problemi başladı için ilk yorumu yapabilirsin.