Nijerya’da silahlı saldırıda 13 kişi öldü

Nijerya’nın Taraba eyaletinde silahlı kişilerin bir köye düzenlemiş olduğu saldırı
sonucu 13 kişi yaşamını yitirdi.

Nijerya’da henüz kimliği belirlenemeyen silahlı kişiler, Taraba eyaletine bağlı Karekuka köyünde saldırı düzenledi. Saldırıda aralarında 6 yerel güvenlikçinin bulunmuş olduğu 13 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi yaralandı ve çok sayıda ev de kundaklandı.

Taraba Polis Sözcüsü Usman Abdullahi, olayı doğruladı sadece ölü sayısı hakkında bilgi vermedi. Abdullahi, bölgeye güvenlik güçlerinin sevk edildiğini, vakaya ilişkin soruşturma başlatıldığını belirtti.

Motosiklet kullanmak yasaklanmıştı

Ülkede, silahlı kişilerin motosikletlerle saldırılar düzenlemesi sebebiyle bazı eyaletlerde motosiklet kullanımı yasaklanmıştı. Bölgede bazen hayvancılıkla uğraşan Fulaniler ile çiftçilik yapan bazı kabileler içinde şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Hayvanlarını otlatmak için ülkenin güneyine göç eden Fulaniler, çiftçilerin hayvanlarını çalmaya çalıştığını ve kendilerine saldırdığını iddia ediyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Nijerya’da silahlı saldırıda 13 kişi öldü için yorumda bulun

    Nijerya’da silahlı saldırıda 13 kişi öldü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nijerya’da silahlı saldırıda 13 kişi öldü için ilk yorumu yapabilirsin.