DOLAR 32,3383 -0.06%
EURO 34,5220 0.24%
ALTIN 2.456,450,75
BITCOIN 21419832,45%
Antalya
23°

AÇIK

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Schneider Electric İnovasyon Merkezi İstanbul, Yeni Nesil Teknolojiler için 'Laboratuvar' Rolü Üstleniyor
  • Akdeniz Web Haber
  • Teknoloji
  • Schneider Electric İnovasyon Merkezi İstanbul, Yeni Nesil Teknolojiler için 'Laboratuvar' Rolü Üstleniyor

Schneider Electric İnovasyon Merkezi İstanbul, Yeni Nesil Teknolojiler için 'Laboratuvar' Rolü Üstleniyor

ABONE OL
Ağustos 1, 2023 09:46
Schneider Electric İnovasyon Merkezi İstanbul, Yeni Nesil Teknolojiler için 'Laboratuvar' Rolü Üstleniyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL
  • Schneider Electric, İstanbul’da kurduğu İnovasyon Merkezi ile yapay zeka, Nesnelerin İnterneti, büyük veri gibi teknolojileri gerçek zamanlı olarak deneyimlemeyi ve inovatif projeler ve çözümler geliştirmeyi mümkün kılıyor.
  • Yeni nesil teknolojilerin keşfi için uluslararası çapta bir ‘laboratuvar’ görevi gören merkez, endüstri, binalar, veri merkezleri ve altyapı başta olmak üzere çok farklı sektörlerin geleceğine ışık tutuyor.
  • Schneider Electric İnovasyon Merkezi İstanbul, profesyonellerden akademisyenlere, öğrencilerden girişimcilere her yıl 1500’ü aşkın ziyaretçiyi ağırlıyor.
  • Merkezi hem fiziki hem de dijital olarak gezmek mümkün. 

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, dünya çapında 40’ı aşkın lokasyonda kurduğu İnovasyon Merkezleri ile son teknolojileri deneyimlemeyi ve projeye özel uygulamalar geliştirmeyi mümkün kılıyor. Bu kapsamda 2021 yılında kurulan Schneider Electric İnovasyon Merkezi İstanbul, şirketin en son teknoloji ürünlerini, çözümlerini ve yazılımlarını fiziki ve dijital ziyaretlerle birlikte deneyimleme imkanı sunuyor. Schneider Electric uzmanlarının eşlik ettiği bu ziyaretler, profesyonellerden akademisyenlere, girişimcilerden öğrencilere herkesin katılımına açık.

İnovasyon Merkezi İstanbul, en son yenilikleri keşfetmek ve böylece geleceği şekillendirmek üzere kuruldu ve tüm ziyaretçileri için bir ‘laboratuvar’ görevi görüyor. Nesnelerin İnterneti, yapay zeka, büyük veri gibi yeni nesil teknolojileri deneyimlemeyi ve kişi ve kuruma özel projeler geliştirmeyi ve tasarlamayı mümkün kılıyor.

Bu kapsamda Schneider Electric İnovasyon Merkezi İstanbul’da bağlantılı ürünleri deneyimlemek üzere endüstri, altyapı, binalar ve veri merkezlerine özel demo alanları bulunuyor. Yenilikçi teknolojileri ve çözümleri bire bir deneyimlemek isteyenler sürdürülebilirlik, orta voltaj, veri merkezi ve elektrikli araçlara özel deneyim alanlarından faydalanabiliyor. 10 farklı pazarın spesifik ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış bu alanda ziyaretçiler, bina otomasyonu, güvenli güç, endüstriyel otomasyon ve güç dağıtımı çözümleri gibi farklı alanlarda, her seviyede inovasyonu gerçek zamanlı olarak deneyimliyor. Merkez ayrıca Sürdürülebilirlik ve İnovasyon olmak üzere iki kontrol merkezinde, 60’tan fazla yazılım çözümü sunuyor. Böylece ticari ve endüstriyel binalar, hastane, otel, üretim tesisleri, petrol ve gaz, bulut ve hizmet sağlayıcılar, bankacılık ve finans, kamu hizmetleri gibi çeşitli sektörlerde enerji verimliliği optimizasyonu, uzaktan izleme, yapay zeka ve dijital ikiz teknolojilerini de temel alan eşsiz çözümleri mümkün kılıyor. Ayrıca uluslararası çapta en kapsamlı İnovasyon Merkezi olan bu alan, içerisinde 30’dan fazla yapay zeka teknolojilerine sahip yazılım bulunduran, bölgenin en büyük kontrol merkezi ekranına da sahip. Böylece ziyaretçiler, haberleşen cihazlar ve yazılımlarla kurulmuş geleceğin teknolojilerini bugünden tecrübe edebiliyor ve çalışmalarına entegre edebiliyor.

Her yıl 1500’ü aşkın ziyaretçiyi ağırlayan bu merkezi, fiziki olduğu gibi metaverse üzerinden dijital olarak da ziyaret etmek mümkün.

Schneider Electric Hakkında

Schneider’in amacı herkesin enerji ve kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric’te biz buna Life Is On diyoruz.

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

Dijital dönüşümü teşvik etmek amacıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini, uç nokta – bulut bağlantı ürünlerini, kontrolleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve sektörlerde entegre şirket yönetimini mümkün kılıyoruz.

Global şirketler arasında en yerel olanıyız. Anlamlı Hedeflerimizi, Kapsayıcı ve Güçlendirilmiş değerlerimizi paylaşanlarla iş birliği içinde açık standartları ve ortaklık ekosistemlerini savunuyoruz. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.