TÜPRAŞ rafinerisinde üretime ara verildi

Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ) İzmit rafinerisi “Fuel Oil Dönüşüm Tesisleri Hydrocracker Ünitesi”nde meydana gelen arıza sebebiyle üretime 4 hafta süreyle ara verildi.

TÜPRAŞ’ın İzmit tesisindeki Hydrocracker Ünitesi’nde arıza meydana geldi. Arızanın giderilmesi amacıyla 19 Ağustos -15 Eylül içinde üretim yapılamayacak. Üretime ara verilen dönemde İzmit rafinerisindeki öteki tüm ünitelerde tam kapasite kullanılarak dizel üretimine devam edileceği kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Duruş sebebiyle üretimde yaşanacak düşüşün ithalat ile karşılanması planlandığından nihai satış hacminde mühim bir tesir beklenmemektedir. Bu çerçevede, üretime ara verilmesinin son olarak 15 Ağustos’ta kamuya açıklanan 2022 yılı ‘Geleceğe Yönelik Beklentiler’ üstünde değişim gerektiren mühim bir tesiri beklenmemektedir. Öteki taraftan, üretim azalışına bağlı olarak ortalama 110 milyon dolar tutarında FAVÖK kaybı gündeme gelebilecektir.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. TÜPRAŞ İzmit rafinerisinde üretime 4 hafta ara verildi TÜPRAŞ rafinerisinde üretime ara verildi için yorumda bulun

    TÜPRAŞ rafinerisinde üretime ara verildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TÜPRAŞ rafinerisinde üretime ara verildi için ilk yorumu yapabilirsin.