Üçüncü yardım gemisi Trablusşam’a ulaştı

Türkiye, Lübnan’a şefkat elini uzatmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda hazırlanan 23 tırlık ve 512 tonluk insani yardım gemisi Trablusşam kentine ulaştı.

Türkiye’den gelen gemiyi karşılama törenine Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Yunus Sezer, Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Lübnan Yüksek Yardım Komitesi Başkanı Tümgeneral Muhammed Hayır, Trablusşam Müftüsü Muhammed İmam, Trablusşam Limanı Müdürü Ahmed Onarım ve fazlaca sayıda yerel yetkili katıldı.

Karşılama töreni dolayısıyla bir konuşma meydana getiren Sezer, öncellikle Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Türk halkı ve devletinin selamlarıyla iyi niyet duygularını getirdiklerini söylemiş oldu.

Türkiye’nin daima Lübnanlı kardeşlerinin yanında bulunduğunu belirten Sezer, “Siz değerli üyelerimizin de aynı duygularla zor zamanlarda yanımızda olacağınızı biliyoruz. Aynı gönül coğrafyanın insanlarıyız. Anane ve göreneklerimiz aynı. Yüzyıllardır aynı coğrafyayı ve düşünceleri paylaşıyoruz” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatlarıyla Lübnan’da yaşanmış olan ekonomik kriz ve büyük liman patlamasından sonrasında oluşan sıkıntılı durumda bir nebze olsun Lübnan halkına destek için yardım faaliyeti yürüttüklerini hatırlatan Sezer, “Üçüncü yardım gemimizi de karşıladık. Faaliyetlerimiz yıl sonuna kadar devam edecek. Türkiye hiçbir fark gözetmeden bugün dünyanın her yerinde ve en fazlaca yardım meydana getiren ülke” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Türkiye'den Lübnan'a destek: Üçüncü yardım gemisi Trablusşam'a ulaştı Üçüncü yardım gemisi Trablusşam’a ulaştı için yorumda bulun

    Üçüncü yardım gemisi Trablusşam’a ulaştı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Üçüncü yardım gemisi Trablusşam’a ulaştı için ilk yorumu yapabilirsin.