Ukrayna’dan tahıl sevkiyatı devam ediyor

Tahıl yüklü gemilerin Karadeniz’deki yolculukları sürüyor. İnsani deniz koridoru açıldığından beri 14 ticari vapur, emniyetli bir halde Türk karasularına ulaştı.
Toplam 14 bin 914 ton tahıl taşıyan iki geminin daha, bugün Ukrayna’dan hareket etmesine izin verildi.

Ortaklaşa Koordinasyon Merkezi çalışmalarına devam ediyor. 27 Temmuz’dan bugüne dek 14 ticari vapur yola çıktı. 438 bin 678 ton tahıl, Ukrayna limanlarından emniyetli bir halde ayrıldı. O gemilerden 5 bin 300 ton dökme ayçiçeği taşıyan Rahmi Yağcı, bugün denetlenecek. Denetimden geçen Mustafa Necati de, Marmara Denizi’ndeki bekleyişini sürdürüyor. Toplam 63 bin 200 ton tahıl taşıyan iki gemi ise bulundukları limanlardan hareket edip Türkiye’ye doğru yola koyuldu.

İki boş gemi Ukrayna yolunda

THOE isminde gemi, Çernomorsk’tan Tekirdağ’a 2 bin 914 ton ay çekirdeği taşıyor. Boş olarak Ukrayna’ya giden ilk gemi olan FULMAR S ise, Çernomorsk’tan 12 bin ton mısır ile İskenderun limanına gelecek. Son olarak EFE ve SARA isimli iki boş gemi de denetimden geçti, Odessa’ya gitmek suretiyle yola çıktı. Şu ana kadar 6 boş gemi, tahıl almak üzere Ukrayna’ya yola çıktı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Ukrayna’dan tahıl sevkiyatı devam ediyor için yorumda bulun

    Ukrayna’dan tahıl sevkiyatı devam ediyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ukrayna’dan tahıl sevkiyatı devam ediyor için ilk yorumu yapabilirsin.