Rusya: Herson bölgesinde 8 HIMARS füzesi vuruldu

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna’nın Herson bölgesinde 8 HIMARS çok namlulu roketatar füzesinin havada vurulduğunu açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov,  Rus askeri güçlerinin Rusya-Ukrayna Savaşı’ndaki faaliyetlerine dair açıklamalarda bulundu. Ukrayna’nın Zaporijya bölgesinde 30 kadar Ukraynalı askerin öldürüldüğünü, 14 askeri teçhizatın yok edildiğini ifade eden Konaşenkov, Mıkolayiv bölgesinde 28. Mekanize Tugayı’nın pozisyonlarına yönelik düzenlenen saldırı sonucu 50’den fazla asker ile özel askeri aracın da imha edildiğini ileri sürdü.

“Ukrayna ordusuna ilişkin 8 yönetim merkezi ile 6 cephane deposu yok edildi”

Konaşenkov, Donetsk bölgesinde ortalama 100 Ukraynalı asker, 2 tank ve 15 otomobilin vurulduğunu iddia ederek, son 24 saatte Ukrayna ordusuna ilişkin 8 yönetim merkezi ile 6 cephane deposunun yok edildiğini belirtti. 5 insansız hava aracının düşürüldüğünü söyledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Rusya: Herson bölgesinde 8 HIMARS füzesi vuruldu Rusya: Herson bölgesinde 8 HIMARS füzesi vuruldu için yorumda bulun

    Rusya: Herson bölgesinde 8 HIMARS füzesi vuruldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rusya: Herson bölgesinde 8 HIMARS füzesi vuruldu için ilk yorumu yapabilirsin.