Macaristan’da ‘Türk Kurultayı’ rüzgarı

Macaristan’da Türk Kurultayı rüzgarı esti. İki yılda bir düzenlenen geleneksel Hun Türk Kurultayı’nın açılışını AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım gerçekleştirdi. 

Otağlar kuruldu, yaylar gerildi. Türk kültürünün tüm renkleri Avrupa’ya taşındı. Atlı göçebe kültürünün yaşatılması için Macaristan’da ‘Hun Türk Kurultayı’ düzenlendi. Kurultaya Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Rusya federasyonu dahilindeki bölgelerde yaşayan Türkler katıldı.

Macaristan’da ‘Türk Kurultayı’ rüzgarı

“Türk soylarının birbirlerine tanışmasına kaynaşmasına bu kurultay vesile oluyor” Kurultay’ın açılış konuşmasını AK Parti Genel Başkan Vekili ve Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım yapmış oldu.

Binali Yıldırım, “Yüzlerce senelik geleneği canlandırmanın, yaşatmanın, coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Değişik coğrafyalarda yaşayan Türk soylarının birbirlerine tanışmasına kaynaşmasına bu kurultay vesile oluyor.” dedi.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Macaristan’da 'Türk Kurultayı' rüzgarı esti Macaristan’da ‘Türk Kurultayı’ rüzgarı için yorumda bulun

    Macaristan’da ‘Türk Kurultayı’ rüzgarı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Macaristan’da ‘Türk Kurultayı’ rüzgarı için ilk yorumu yapabilirsin.