Muğla Büyükşehir, Seydikemer Boğaziçi Mahallesine yeni su kaynağı sağlıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Seydikemer’in Boğaziçi Mahallesinde bölgeye ek su sağlamak için kaynak buldu. Ekipler çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yeni içme suyu kaynağını mevcut sisteme ilave ederek mahalleye aktaracak.

 

İl genelinde kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlamak için projelerini sürdüren Muğla Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç olan bölgelere ek su kaynağı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Seydikemer’de çalışmalarını yoğunlaştıran Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü ekipleri, Boğaziçi Mahallesi’nde yaptığı çalışmayla bölgeye yeni su kaynağı sağlıyor.

 

MUSKİ ekipleri tarafından Kemikler Mahallesinde 3 litre/saniye debide yeni içme suyu kaynağı sağlanırken, kısa süre içerisinde kaynak ile depo arasındaki terfi hattı imalatı yapımına başlıyor. Çalışmaların tamamlanmasının ardından yeni su kaynağı Boğaziçi Mahallesine aktarılacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Muğla Büyükşehir, Seydikemer Boğaziçi Mahallesine yeni su kaynağı sağlıyor için yorumda bulun

    Muğla Büyükşehir, Seydikemer Boğaziçi Mahallesine yeni su kaynağı sağlıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Muğla Büyükşehir, Seydikemer Boğaziçi Mahallesine yeni su kaynağı sağlıyor için ilk yorumu yapabilirsin.